Carl Martin Soya-Jensen (f. Odense 1860, d. København 1912)
Parti fra Christianshavn. Sign. Soya-J. 97–8. Vandfarve på papir monteret på træ. Lysmål 65×93.
Proveniens: Brøstes samling.
Ældre malerier og møbler, 22. september 2014