2434/​757

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

To dybe bogreoler og skab af massiv Oregon pine, inkl. tre sokler af fyrretræ. Skab indvendigt med 12 store udtræksbakker og otte små udtræksbakker. Skab med messingforede samlingshuller. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder og hak. Ujævn falmet. Slitage på lak. Nøgle medfølger ikke. Tørrevner.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1076800 4.000 DKK