2103/198
Et par franske belle epoque kandelabre af forgyldt og patineret bronze, stammer i form af karyatider. 19. årh.s sidste fjerdedel. Hver til fire lys. H. 53 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tre tyller mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud