2312/7088
Et sæt Ere Ibeji figurer af udskåret træ behængt med perler. Yoruba, Nigeria. H. 25. (2)
Proveniens: Gammel dansk privatsamling, indsamlet i 1960erne.
Seller informs: Nej
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag