2014/161
Et par empireform lysestager af forgyldt og patineret bronze, kanneleret stamme på rundt fodstykke støbt med ornamentik. 19. årh.s slutning. H. 22,5 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag