2014/​161

Et par empireform lysestager af forgyldt og patineret bronze, kanneleret stamme på rundt fodstykke støbt med ornamentik. 19. årh.s slutning. H. 22,5 cm. (2)

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK