2148/879
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Et par pendler af rødlakeret metal. Bundplade af akryl. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 37. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. To møtrikker i bund mangler. Nuanceforskel i farven. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud