Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Brandevin”, 1961. Sign. Estève, Epreuve d'artiste. H.C. Éditeur Kunstverein für die Rheinlande und Westfalen, Düsseldorf. Trykt hos Mourlot, Paris. Litografi i farver. Lysmål 60×48.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup 31.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020