2434/866
Dansk møbeldesign
Et par skænke af eg, front med fire skuffer og låge, greb og beslag af messing. 1970'erne. H. 71,5. B. 100. D. 45. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. To nøgler medfølger.
Vurdering