2442/1168
Ametyst- og perlering af 14 kt. guld prydet med facetslebet ametyst og to kulturperler. Vægt ca. 9 g. B. 18 mm. Str. 57.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ringen er ikke helt rund. Ametyst har nogle ridser.
Vurdering
289740 |