Foto endnu ikke klar
893/8
Niels Bredal (f. København 1841, d. sst. 1888)
Forum Romanum set fra Capitolium, i baggrunden Colosseum. Sign. N. Bredal 1869. Olie på lærred. 41×53.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag