842/881
Franciska Clausen (f. Aabenraa 1899, d. sst. 1986)
Komposition, Paris 1928. Sign. F. Clausen. Akvarel og gouache på papir. 14×23
Malerier, grafik og sølv, 25. september 2013
Vurdering
Hammerslag