2051/48
Kranium af udskåret Afrikansk Blackwood, Dalbergia melanoxylon. 20. årh. H. 22. L. 31.
Tørhedsrever i træet. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. december 2020
Vurdering
Hammerslag