2051/​48

Kranium af udskåret Afrikansk Blackwood, Dalbergia melanoxylon. 20. årh. H. 22. L. 31.

Tørhedsrever i træet. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. december 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK