Foto endnu ikke klar
884/773
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Komposition. Sign. MA. samt sign. på bagsiden Mogens Andersen 1988. Olie på lærred. 146×130. Uindrammet.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019
Vurdering
Hammerslag