2125/535
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Portræt af overretssagfører Einar Schubart. Sign. på blændrammen. Olie på lærred. 75×60.
Én reparation/lap på bagsiden.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag