2125/​535

Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)

Portræt af overretssagfører Einar Schubart. Sign. på blændrammen. Olie på lærred. 75×60.

Én reparation/lap på bagsiden.

Moderne kunst og design, 22. juni 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag