2109/​51

Kinesisk bakke af træ, dekoreret med optog i perlemor og digt. 19 årh. L. 71 cm. H. 41 cm. Monteret i ramme.

mange mangler af perlemor, rammen ikke tilpasset

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK