Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
Vægspejl i ramme af massiv riopalisander, monteret med vase af blåt glas. Sign. monogram. Udført og mærket hos Randers Møbelfabrik og Holmegaard. H. 60.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 1. december 2020