2048/727
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et sæt på tre indskudsborde af palisander med ilagte “Tenera” fliser, Kgl. P. Model 163. Udført og mærket med label og porcelænsplaquette hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 59. B. 35. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Delvist falmet
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud