2033/566
Anne Mette Haagensen (f. Hellerup , d. 1997)
“Døden lurer derude”, 1982. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 85×102.
Proveniens: Erhvervet hos kunstneren.
Original stand.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag