2024/153
Edwardiansk fiskebestik til 12 personer af sølvplet med benskafter, montering af sølv, stemplet JS for John Sanderson, Sheffield 1904. I æske af træ, messingindlægning. H. 6 cm L. 34 cm B. 25 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud