2312/182
Ubekendt maler, 19. årh.
En kvinde passer på gården og dens dyr. Usigneret. Olie på plade. 24×31.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag