1831/823
Dansk møbeldesign
Sofabord af bejdset mahogni og bejdset bøg. 1940'erne. H. 52. L./B. 66,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag