2446/​135

Qi Baishi, Zhang Daqian, Chen Shizeng m. fl.

En samling kolorerede træsnit udført på rispapir af bl.a Qi Baishi, Zhang Daqian, Chen Shizeng i to volumes. Hver volume med kalligrafi “Beijing Rong Bao Zhai nyt oplag af udvalgte malerier valgt af 91 årige Baishi og med hans kalligrafi” signeret med segl Bai Shi Weng. Forord til dette oplag af Zheng Zhenduo. 3. oplag Rong Bao Zhai 1951, nr. 504. 1. og 2. oplag blev trykt i 1920–30-erne. Kassette af silke 32×22,5 cm. (2)

Normal slitage for alderen, stropper itu samt en tråd løs.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?