891/1578
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Uden titel. Sign. v.b.-p. 40. Olie på lærred. 71×61.
Behov for let overfladerensning.
Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag