Frederik Ludwig Bradt (f. Kbh 1747, d. Førslev 1829)
“Prospect af Kiöbenhavn, taget i Dyrehaven ved Fortunen”. Trykbetegnet Frederik Ludevig Bradt. Kobberstik. 19. årh. Bladstørrelse 34×52,5.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Beskåret. Misfarvninger. Flænge i papirets nederste venstre del.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019