1747/1504
Stort Victoriansk lygteur i kasse af mahogni, værk med strike/silent og spilleværk. Sign. J. H. Potter, Rockingham Works, Sheffield. 19. årh.s slutning. H. 80. B. 41. D. 27.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle, pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag
22 bud