1725/181
Yelva Vermehren (f. Helsingborg 1878, d. København 1980, f. Bock)
Opstilling med primula i vase. Sign. Y. Vermehren. Olie på lærred. 45,5×55,5.
Enkelte mindre afskalninger samt retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud