1332/185
Wladislaw Chmielinski (f. Warszawa 1911, d. sst. 1979)
Troikaer på slotspladsen i Warszawa ved Zygmunt-søjlen. Sign. W. T. Chmielinski. Olie på lærred. 25×35.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud