2413/844
Dansk snedkermester
Et par kunstner stole mahogni. Sæde betrukket med brunt patineret skind. Udført 1910érne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Tørrevner. Skind med pletter, smuds og krakeleringer.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud