2039/541
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Parklandskab fra Petit Trianon. Sign. E. Wegener 1919. Akvarel på papir. Lysmål 56×40.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
52 bud