2131/58
Fransk bordlampe af forgyldt bronze og porcelæn med “bleu de roi”-glasur, dekoreret med kvindehermer. 19. årh.s slutning. H. inkl. montering 54.
Almindelige brugsspor. Let slidt forgyldning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag