2116/160
Ubekendt maler, 19. årh.
Parti med muntre soldater til hest i udkanten af en by. Usigneret. Bly og vandfarve med hvidt højlys på papir. Lysmål 20,5×27,5.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag