2443/77
Et par svenske kommoder af bemalet træ, fronter med tre rillede skuffer, flankeret af afskårne hjørner med kanneleringer og rosetter. Gustaviansk form, ca. 1900 og senere. H. 85. B. 87. D. 46. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Malet for nyligt nyere elementer tilføjet.
Vurdering