1823/955
Dansk møbeldesign
Lille skænk af palisander med foldbare låger. H. 65. B. 97. D. 48.
Indvendig rumopdeling af senere dato. Bagklædning med huller. Desuden almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud