1722/38
Et par kinesiske stole af rigt udskåret hardwood. 20. årh.s første halvdel. (2).
Hjembragt af dansk ØK-kaptajn omkring 1950. Siden nedarvet i dennes familie.
Støv. Forventelige alderstegn. “Flydende” Sæder og rygge med “flydende” paneler.
Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017
Vurdering
Hammerslag