2020/247
To større fetischfigurer af udskåret patineret træ monteret med kobberplade og jernstøtter. Songye stil. H. 62–67 cm. (2)
Proveniens: Tidligere Prins Henrik Samling auktion 887/299.
Revner, afslag og slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud