2449/945
Kaj Winding (f. 1904)
Skrivebord af palisander, front med to skuffer. Udført hos Slagelse Møbelværk. H. 70. 130. D. 90
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hak.
Vurdering