2006/49
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Vinterparti fra en snedækket vej med en mand ved et stråtækt hus. Sign. H. A. Brendekilde. Olie på lærred. 54×49.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud