2124/232
Dansk maler, 19. årh.
To neapolitanske børn siddende på kajen. Usigneret. Blyant og vandfarve på papir. Lysmål 25,5×25,5.
Enkelte små misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag