Christian Dotremont, m.fl. (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
Mogens Balle, m.fl. (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Spiralen Mappe Nr. 3”, 1978. Mappe med otte litografier i farver, 196/200: Mogens Balle, Dotremont, Sven Dalsgaard, Niels Jensen, Knud Nielsen, Niels Macholm, Knud Jans og Asger Andersen. Heraf syv håndsign. og en tryksign. (Dotremont). Bladstørrelse 49×37. I original mappe,
Litteratur (Mogens Balle): Henning Smidth nr. 1978–001.
Original stand.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
20 bud