2119/​300

Inuit figur af udskåret sort fedtsten. 20. årh. Grønland/Canada. H. 12 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK