2119/300
Inuit figur af udskåret sort fedtsten. 20. årh. Grønland/Canada. H. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag