2024/530
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Kontorstol med stel af stål og aluminium, betrukket med brunt skind. Udført hos Kill International.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud