2203/782
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben af bejdset bøg, betrukket med mønstret møbelstof. 1950'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
15 bud