1317/30
Heriz tæppe, Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1940. 390×272.
Pletvis let slidt. Pletvis lettere slitage på ene kant.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2013
Vurdering
Hammerslag