1317/​30

Heriz tæppe, Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1940. 390×272.

Pletvis let slidt. Pletvis lettere slitage på ene kant.

Ældre malerier og møbler, 22. april 2013

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK