1739/590
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Himelsk Park”. Sign. Carl-Henning Pedersen 1982, 140/150. Litografi i farver. Lysmål 72×52.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud