2441/9006
Fransk cameo glas skål med rubinrødt underfang visende ugle siddende på en træstamme, Montering af forgyldt bronze mrk. Escalier de Cristal, Paris. 19. årh.s slutning. Diam. 29 cm B. inkl. hanke 40 cm.
Glasskålen med enkelte overfladeridser.
Vurdering