2116/541
Evren Tekinoktay (f. København 1972)
Uden titel. Sign. og dateret på bagsiden, Evren Tekinoktay 1999. Mixed media. Bladstørrelse 38×105.
Undersøgt i ramme. Nogle af papirene har revner og er lidt afrevet. Huller efter tegnstifter.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag