Dansk maler, ca. 1900
Interiør med en kvinde, der læser ved et åbent vindue. Usign. Olie på lærred. 40,5×31.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 587, 1993 nr. 39.
Enkelte minimale ridser samt enkelte mindre retoucheringer ved kant. Bagsiden af lærredet voksbehandlet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
30 bud