1950/117
Samling af 12 årsskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt 554 g. (12)
Bestående af: 1973, 1974, 1976, 3×1977, 2×1978, 1979, 1981–1983.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag