1950/​117

Samling af 12 årsskeer af forgyldt sterlingsølv prydet med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt 554 g. (12)

Bestående af: 1973, 1974, 1976, 3×1977, 2×1978, 1979, 1981–1983.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK