2431/1131
Smaragdring af 18 kt. guld prydet med cabochonslebet smaragd på ca. 15.00 ct. Vægt ca. 15 g. Front 19×25 mm. Str. 57.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser på ringskinne.
Fra
i
Vurdering