2431/​1131

Smaragdring af 18 kt. guld prydet med cabochonslebet smaragd på ca. 15.00 ct. Vægt ca. 15 g. Front 19×25 mm. Str. 57.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser på ringskinne.

Fra i Lyngby

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

18.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?